Drzwi – jakie wybrać i czym się w ogóle kierować przy ich kupnie?

Wbrew pozorom, drzwi wpływają bardzo mocno na wygląd wnętrza. Co prawda, w wielu domach rezygnuje się z drzwi. Jednak wciąż nie są one przeżytkiem. Drzwi pełne przydają się w pokojach, które potrzebują intymności. Pokoje do ćwiczenia na instrumencie, pomieszczenia do majsterkowania potrzebują odizolowania. Drzwi pełne w połączeniu z panelami akustycznymi na ścianach i suficie dają taką możliwość.

Kiedy posiadamy pomieszczenie, które nie wymaga całkowitej izolacji, możemy wybrać drzwi przeszklone. Szkło mrożone, piaskowane lub dekorowane, przydymione, kolorowe i żyłkowane sprawia, że drzwi będą przepuszczały światło, doświetlą wnętrze, a także stworzą efekt gry świateł i wrażenie głębi. Drzwi wewnętrzne są elementem ściany pomieszczenia i podobnie, jak ściana mogą kreować i zmieniać proporcje wnętrza.

Szerokie drzwi powiększają wizualnie pomieszczenie a z kolei sięgające stropu, czynią je wyższym.  Drzwi przeszklone radykalnie powiększają pomieszczenie a ciemne, pełne zmniejszają je optycznie. Również powiększyć wnętrze można poprzez zastosowanie drzwi lustrzanych. Pomysłów na wydobycie z drzwi wszystkiego, co najlepsze, jest bardzo wiele. Więc, jak już się na nie decydujemy, wybierzmy takie, które wniosą coś pozytywnego do wnętrza. Drzwi pełne mówią nam, że za nimi znajduje się coś, co od czasu do czasu potrzebuje intymności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.